Prečo robíte to, čo robíte…?

PREČO…
…robíte to, čo robíte?
…existuje váš tím alebo firma?
…ste ešte nezačali robiť to, čo Vám šepotá vaše srdce?

Možno ste už dosiahli najvyššiu profesnú prestíž, naplnili ste všetky vaše ambície, vaše podnikanie skrachovalo alebo vaše súčasné povolanie vám už nedáva zmysel.

Ktorýkoľvek z týchto dôvodov vás môže naviesť, aby ste išli hľadať vaše poslanie. Je to kľuč k vašej vnútornej spokojnosti, radosti a naplneniu.

ZAČNITE S “PREČO”.

Ujasnite si vaše osobné hodnoty, vnútornú motiváciu a / alebo vaše poslanie. Zistite, aké témy vás zapália a dokážu nadchnúť, ktoré z vašich darov a talentov viete ponúknuť a kde chcete byť prínosom.

Choďte s nadšením a všetkým rozprávajte o svojich víziách a vášňach! Môžno nepoznáte všetkydetaily, ale to nevadí. Možno ani netušíte ako to bude presne fungovať. Nevadí. Každopádne zdieľajte. Zdieľaním rozširite energiu vášho zámeru a pritiahnete správnych ľudí aj príležitosti.

PRIDAJTE SA DO TÍMU, KTORÝ JE V SÚLADE S VAMI

Nie vždy musíte začínať od nuly. Môžete si nájsť tím, ktorý už pracuje s podobnou víziou, ako je távaša. Nájdite si najvhodnešiu rolu pre vás a pridajte sa ako člen tímu, ktorý má jasno, akú hodnotu prináša. Budete sa cítiť, že ten projekt je vám vlastný a záleží vám na jeho napĺňaní. Či už budete ako zamestnanec či podnikateľ, formu spolupráce si nastavte tak, ako vám najlepšie vyhovuje.

Smelí lídri počúvajú volanie svojho srdca. Ich vízie, činy a prístup velkosťou presahujú ichsamých. Ich poslaním je pustiť sa do nových vecí a byť prínosom pre ľudí aj spoločnosť!

VYTVORTE SI SVOJ TÍM A NAPĹŇAJTE JEHO POSLANIE

Možno si vás nájde odvážna vízia. Objavíte ju cez intuíciu, víziu, sen alebo nejaké znamenie.

Niekde hlboko vo vnútri pocítite tlak, aby ste postavili tím, založili firmu, alebo našli cestu ako premeniť toto vznešené poslanie na realitu. Odkiaľ sa vzalo? Prečo ja? Prečo odvetvie, kde som nikdy predtým nepracoval? Zdá sa to bláznivé a poriadna výzva!

Keď hovoríte o poslaní vašej firmy či projektu ľuďom, ktorí pocítia rezonanciu a podobný osobný záväzok, v ich očiach sa rozžiaria hviezdičky a s veľkou vášňou vykríknu ‘Aj ja sa chcem pridať alebo Musím byť toho súčasťou!’ Ak sú v súlade aj vaše osobné hodnoty a motivácie, nájde sa vhodný spôsob na spoluprácu, či už ako člen tímu alebo obchodný partner.

Ľudia, ktorí majú jasné svoje vlastné smerovanie a prínos sa spájajú a budujú vedomé tímy so špecifickým poslaním či vyšším zámerom. Potom sa celý vesmír spojí, aby to fungovalo. Môžete zažiť aj takéto skúsenosti:

  • Vedomý tím vám každý deň poskytuje zábavu, výzvy a inšpiráciu.
  • Toto prostredie vás trošku postrčí, aby ste sa stali lepším človekom.
  • Vymačká z vás vašu najlepšiu eseciu.
  • Užite si túto cestu osobného rastu, je to veľmi hodnotná skúsenosť.
  • Buďťa vďačný, ak môžete pracovať s úžasnými ľuďmi na projektoch, ktoré zbožňujete a robia vám radosť, a zároveň sú prínosom pre spoločnosť.
  • Je to odmena za vašu prácu osobného objavovania a rozvoja.

MOJA OSOBNÁ SKÚSENOSŤ… je príkladom ako tvorím takéto tímy:

‚Svojou prácou podporuj ženy’ – takú správu som dostala od viacerých ľudí v roku 2011. Ja? To bolo prekvapenie! V tom čase som pracovala vo financiách v globálnej korporácii v odvetví energií. Ale počúvala som tento signál. Začala som skúmať príležitosti a dianie na tému “úloha žien”. Okrem toho som sa intenzívne venovala svojmu osobnému rozvoju, opäť som skúmala motiváciu ‘PREČO‘ a rozvíjala som svoju kapacitu lídra.

V roku 2012 prišla príležitosť. Dva dni potom, ako som odišla z korporátu, mi zazvonil telefón.

Dostala som otázku ‚Pridáš sa ku mne, aby sme vybudovali globálne podnikanie a šírili víziu o vzdelávaní žien, ktoré som práve založila?‘ Prečo ja? Jednoducho pretože tá osoba, ktorá mi volala, vedela, že mám vášeň podporovať ženy, že mám talent viesť a rozvíjať ľudí a organizovať projekty. Táto príležitosť bola perfektným zladením s mojou osobnou motiváciou a zámerom.

Aj na ľudskej úrovni sme si rozumeli a rezonovalo to. Pozvánku som prijala. Bola to skutočne transformačná a výnimočná skúsenosť, ktorá dominovala mojím životom viac ako 3 roky.

Skôr ako sa ukázala ďalšia vízia, viedlo ma to pár rokov dlhým intenzívnym, transformačným a reštartovacím obdobím. Prečo? Jednoducho, aby som bola pripravená na to, čo ma ďalej čakalo. A niekedy sa naozaj ukážu prekvapenia.

Robte čo vám povie vaše srdce. Prečo?
Jednoducho, pretože…
…vám na tom záleží;
…je to vašou vášňou;
…zbožňujete to;
…rozhodli ste sa tak.