Čo hľadáme, máme pred sebou…

Aj vy ste celoživotný hľadači?

Ja som stále hľadala seba, čím sa živiť, hladám svoje miesto.
Pretože vo vnútri som mala pocit, že nie som úplne vyjadrená.
Cítila som tlak, niečo chcelo íst von. Čo to je? Nevedela som na to prísť.

Prejavovalo sa to tak, že mi nefungovali financie, práca, vzťahy.
Poznáte ten pocit, že ste nespokojný a neviete s tým pohnúť?

Vydala som sa na cestu spoznávania seba. Pracovala som tvrdo v práci aj na sebe, neustále analyzovala seba, premýšlala, hľadala.

Vyrastala som s pocitom, že sa nemôžem plne prejaviť, a cítila som sa nemilovaná. Bola som presvedčená, že si musím všetko zaslúžiť a tvrdo odpracovať.

Už ste sa niekedy cítili neprejavený, nemilovaný, akoby ste boli na celom svete sami?

Od detstva som mala jasný sen – mať harmonický partnerský vzťah, prácu čo ma napĺňa, hojnosť financie nech prídia a hlavne chcem byť sama sebou plne vyjadrená.

V realite som bola neustále zaseknutá a stratená. Niečo ma brzdilo a nebola som si istá, akú prácu mám robiť.

Snažila som sa nájsť riešenie. Hlavou. No stále mi chýbala sloboda a nebola som plne vyjadrená. Skúšala som všeličo, čítala som knihy, meditovala, hľadala odpoveď v sebe aj vonku, aj som veci nechala plynúť. No stále mi to nefungovalo tak, ako som chcela.

Neustále sa vracalo sklamanie, že život nefunguje ako si prajem. Už som bola unavená a vyčerpaná, finančne som strádala. Nevedela som sa posunúť ďalej. Vyzkúšala som už všetko.

Viem aký je to pocit, keď po všetkej tej práci sa situácia nemení!

Zrazu som si to všimla. Že všetko, čo hľadám už dávno mám priamo pred sebou. Prestala som hľadať. Začala som viac žiť a radovať sa z toho čo už mám.

Viete čo ma brzdilo celé tie roky? 

Presvedčenie, že čo robím nie je dosť dobré. Ja nie som dosť dobrá. Nedovolila som si vyniknúť. Zo strachu, čo ak ma potom nebudú mať radi? Lebo som moc šikovná a chytrá. Tak som to radšej neprejavila.

Zrazu som začala vidieť veci inak. Veď som sa mala krásne. Bola som spokojná. Mala som, čo som potrebovala. Vedela som, čo mám robiť. Uverila som, že to bolo dosť dobré. Uchopila som svoj život pevne do svojich rúk. Urobila som zmeny. Už som sa nenechala zastrašiť. Začala som viac rozvíjať svoju tvorivosť a zdieľať so svetom.

Dovoľujem si byť sama sebou a vyniknúť a naplno vyjadriť všetky svoje talenty. Lebo to som ja. Jedine vtedy som to ja.